خانه اجتماعی آئین رونمایی از کتاب (بیا امشب تو چهار باغ قدم بزنیم) روز چهارشنبه ۸ آبان در اصفهان

آئین رونمایی از کتاب (بیا امشب تو چهار باغ قدم بزنیم) روز چهارشنبه ۸ آبان در اصفهان

«بیا امشب تو چهارباغ قدم بزنیم» رونمایی می‌شود

به گزارش نسل خورشید | اعظم علی پور
کتاب «بیا امشب تو چهارباغ قدم بزنیم» به نویسندگی محمدعلی میاندار، از پیشکسوتان تئاتر اصفهان روز چهارشنبه ۸ آبان‌ماه در شهر اصفهان رونمایی می‌شود.
 در ادامه نشست‌های رونمایی کتاب شهرکتاب اردیبهشت این بار کتابی از نمایشنامه‌های محمدعلی میاندار بازیگر و نویسنده تئاتر اصفهان با عنوان «بیا امشب تو چهارباغ قدم بزنیم»رونمایی می‌شود.

محمد علی میاندار از بازیگران پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون متولد سال ۱۳۲۷ در اصفهان است که تجربه نویسندگی و کارگردانی سینما و تلویزیون در آثاری همچون سریال تلویزیونی «قصه‌های مجید»، سریال تلویزیونی «پرانتز باز» و بازی در فیلم سینمایی «شازده احتجاب» را در کارنامه هنری خود دارد.

داستان نمایش «بیا امشب تو چهارباغ قدم بزنیم» درباره مردی به نام «روحی» است که در دروازه‌ دولت منتظر است. دوستش «روشن» از راه می‌رسد و روحی که اندکی قبل با ادعای اینکه گوشی‌همراهش را دزدیده‌اند، روشن را به جای دزد می‌گیرد؛ روشن سعی دارد روحی را آرام و جماعت را متفرق کند. این نخستین نشانه‌ای است که ما درمی‌یابیم روحی یا در آستانه‌ بیماری آلزایمر است یا با مشکلی روحی-روانی دست و پنجه نرم می‌کند. به اصرار روشن، روحی با او همراه می‌شود و ما وارد سیری تاریخی می‌شویم که از کودتای بیست‌ و هشت مرداد شروع می‌شود و در هر صحنه با گوشه‌ای از چهارباغ در زمان شناور می‌شویم؛ اما بهانه پرداختن به تاریخ نیست. روحی و روشن از جماعت تئاتری اصفهان هستند و در این گذرزمان و در بستر چهارباغ گویی تئاتر اصفهان و اتفاق‌های تلخ و شیرین گذشته‌ چهارباغ را مرور می‌کنند.

آیین رونمایی از کتاب «بیا امشب تو چهارباغ قدم بزنیم» روز چهارشنبه ۸ آبان ماه از ساعت ۱۷ در شهرکتاب اردیبهشت برگزار می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یازده =