خانه اجتماعی اداره بهتر کشور با افزایش اختیارات استانداران

اداره بهتر کشور با افزایش اختیارات استانداران

افزایش اختیارات استانداران برای استفاده از ظرفیتهای منطقه ای

کرمان – وزیر کشور گفت: افزایش اختیارات استانداران برای استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای می‌تواند به دولت کمک جدی کند تا در شرایط جنگ اقتصادی کشور را بهتر اداره کنیم.

به گزارش نسل خورشید، به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست مشترک با محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کرمان و راور عنوان کرد: تلاش‌های کمیسیون اقتصادی مجلس در این دوره مشهود است و همکاری خوبی در مجموعه وزارت کشور با کمیسیون اقتصادی صورت گرفته است و با اقدامات انجام شده در خصوص رفع ابهامات موضوعات مالیات ارزش افزوده برای دهیاری‌ها و شهرداری‌ها، مشکلات آنها برطرف می‌شود.

وی با استقبال از برنامه‌های معین‌های اقتصادی در استان کرمان اعلام کرد: با تمام توان از این ظرفیت در کشور استفاده می‌کنیم و اکنون هم دیگر استان‌ها از مدل اقتصادی اجرا شده در کرمان بهره گرفته‌اند.

وزیر کشور با موافقت صریح از این مسئله عنوان کرد: ما هم اعتقاد داریم منابع دولت برای توسعه میسر نیست و باید از منابع غیردولتی استفاده کنیم.

وی گفت: افزایش اختیارات استانداران برای استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای می‌تواند به دولت کمک جدی کند تا در شرایط جنگ اقتصادی کشور را بهتر اداره کنیم.

وزیر کشور در ادامه گفت: شرایط امروز اقتصاد ایران به راحتی قابل مدیریت است و با تمام توان در ارتقای همکاریهای معین‌های اقتصادی در استان کرمان حمایت خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هم در این نشست با تشکر ویژه از وزیر کشور در خصوص ورود به موضوعات اساسی کشور از جمله مسائل اقتصادی درخواست کرد با توجه به حضور وزیر در شورای عالی هماهنگی اقتصادی نقش مهمتری را در موضوعات کلان کشور با توجه به ظرفیت‌های استانی و مسئولیت استانداران ایفا کند.

تحولات جدی در اقتصاد کشور با افزایش اختیارات استاندارها

محمدرضا پور ابراهیمی در ارتباطات با لزوم افزایش اختیارات استانداران و تاکید بر رویکردهای غیرمتمرکز در مدیریت اقتصادی کشور پیشنهادات خود را مطرح کرد و گفت: تصمیم دولت در افزایش اختیارات استان‌ها تحولات جدی در اقتصادی کشور را رقم می‌زند.

در ادامه موضوعات مربوطه به معین‌های اقتصادی استان کرمان بحث شد که رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: مدل‌های خوبی در زمان استانداری رزم حسینی در کرمان اجرا شده که اکنون هم ادامه دارد.

پور ابراهیمی ضمن تشکر از زحمات فدایی استاندار کرمان در حوزه استمرار مأموریت‌های معین‌های اقتصادی بیان کرد: نیازمند حمایت همه جانبه وزارت کشور در استمرار فعالیت‌های معین‌های اقتصادی در استان کرمان هستیم تا نتایج بهتری را در آینده شاهد باشیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: مدل‌های اقتصادی می‌تواند با توجه به محدودیت‌های منابع مالی دولت کمک جدی به توسعه استان‌ها از محل ظرفیت‌های بخش غیردولتی کمک کند و ظرفیت کرمان می‌تواند در این بخش ارتقا یابد.

در ادامه نشست رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر کشور، موضوعات مربوط به مالیات ارزش افزوده و مسائل شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مطرح شد که پور ابراهیمی اعلام کرد: با توجه به درخواست معاون وزیر کشور و شورای عالی استان‌ها و شهرداران کلان شهرها، جلسات متعددی در کمیسیون اقتصادی با حضور نمایندگان کلان شهرها، شهرداری و شورای شهر تهران، رئیس شورای عالی استان‌های کشور و معاون وزیر تشکیل و بخش اعظم موضوعات برطرف شد و منابع بیشتری به حوزه دهیاری‌ها و شهرداری‌ها اختصاص پیدا خواهد کرد.

اعظم علی پور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + پانزده =