خانه اجتماعی ارتقاء و احیای گروههای تئاتری درخلخال

ارتقاء و احیای گروههای تئاتری درخلخال

رئیس فرهنگ و ارشاد خلخال:

تئاتردرخلخال جانی دوباره گرفت

به گزارش نسل خورشید| اعظم علی پور- خلخال – رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خلخال گفت: در شرایطی که تئاتر شهرستان خلخال در سالیان گذشته دچار رکود شده بود، با برنامه‌های درنظر گرفته شده تئاتر این شهرستان احیا می‌شود. رویا کاظمی پیش از ظهر دوشنبه در نشست با هنرمندان و گروه‌های نمایشی فعال شهرستان خلخال عنوان کرد: در شرایطی که در سالیان گذشته رکود گروه‌های نمایشی هنرمندان فعال در خلخال را شاهد بودیم خوشبختانه اخیرا شاهد حرکات مناسبی در این منطقه از استان اردبیل هستیم.

به گفته وی با تلاش‌های انجام یافته وهمراهی خانواده بزرگ تئاتر و نمایش منطقه و حمایت‌های مسئولان فرهنگی و اجرایی در برآورده سازی نیازهای هنرمندان می‌توان از احیای تئاتر در خلخال خبر داد.رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال یادآور شد: خلخال در جنوب استان اردبیل از ظرفیت بسیار مناسبی در گروه‌های مختلف نمایشی برخوردار بوده و هنرمندان این منطقه با استعداد مناسب خود پیشینه غنی را به هنر خلخال ارزانی کردند.

کاظمی به برنامه‌ هنرهای نمایشی شهرستان خلخال در تابستان سال جاری اشاره کرد و افزود: در ماه‌های گذشته شاهد ارتقای فعالیت‌های گروه تئاتری خلخال بودیم تا طی تابستان دو نمایش به روی صحنه برود.

وی یادآور شد: در حال حاضر بیش از ۹۰ هنرمند در هنرهای نمایشی شهرستان خلخال فعال هستند وامیدواریم با هم افزایی بیشتر، رونق هنر را در این منطقه مستعد استان شاهد باشیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال تصریح کرد: در صورت حمایت‌های بیشتراز تئاتر خلخال و فراهم نمودن امکانات مورد نیاز، راهیابی گروه‌های تئاتر این منطقه از استان به جشنواره‌های منطقه‌ای و ملی نیز امکان پذیر خواهد شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 6 =