خانه استان ها اطلس فرهنگی رویکردی در آسیب شناسی اجتماعی کرج

اطلس فرهنگی رویکردی در آسیب شناسی اجتماعی کرج

سید-علی-اکبر-میروکیلی
سید-علی-اکبر-میروکیلی

سید علی اکبرمیروکیلی معاون امور فرهنگی کرج برنامه های فرهنگی را به سه دسته تقسیم کرد که عبارت از راهبردی ، مناسبتی و اقتضایی می باشد.

سید علی اکبرمیروکیلی معاون امور فرهنگی کرج از اهدافش در چشم انداز معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج گفت : جشن هایی به منظور نشاط اجتماعی درشهر کرج برگزار می شود که بسیاری از این جشن ها ملزم به هزینه نیست و به صورت رایگان برای تمام اقشار جامعه برگزار می شود و همه قشری از مردم می توانند در این جشن ها شرکت کنند.

وی با اشاره به اطلس فرهنگی و اجتماعی کرج تصریح کرد که این اطلس فرهنگی می تواند وضعیت اجتماعی هر منطقه را تجزیه و تحلیل کند ؛ وی اظهار کرد که باید نیازهای اجتماعی کرج را بسنجیم و نسبت به تحکیم بنیان خانواده ، فرزند پروری و ازدواج بی تفاوت نباشیم.

در همین رابطه سید علی اکبرمیروکیلی با اشاره به اینکه باید نیازهای هر شهر را به لحاظ بافت جمعیتی ، ازدواج ، اشتغال ، میزان تحصیلات و سن بشناسیم ، افزود :

این اطلس فرهنگی به ساختار جمعیتی مناطق مختلف کرج به لحاظ امکانت فرهنگی و کالبدی وغیر کالبدی می پردازد.

این مسئول بیان کرد که امسال توانستند از۴۷۰ مورد طلاق توافقی در کرج پیشگیری کنند ، همچنین برای فرهنگ سازی نیاز است که فرهنگ سراها را فعال کنند و در حوزه آموزش هایی که منجر به اشتغال می شود تلاش بیشتری صورت گیرد ودر کنار آموزش استفاده از داشته های علمی جوانان ، جمعیت فعال را به سمت اشتغال هدایت کنند.

سید علی اکبر میروکیلی افزود :

طلاق و اعتیاد از جمله معضلاتی است که با استفاده از این اطلس باید در مناطق مختلف کرج ریشه های آنها شناسایی و آسیب شناسی شود که در همین راستا می توان گفت کرج و تهران بیشترین آمار طلاق را داراست.

همچنین این مسئول در صحبتهایش اظهار داشت که چند هدف مهم در برنامه عملیاتی معاونت فرهنگی اجتماعی گنجانده شده است که عبارتند از تولید و گسترش کاربرد علم و فناوری ، افزایش دانش وآگاهی شهروندان ، بهبود شاخص هایی مانند سلامت و جذب توریست و امکانات گردشگری از نمونه اهداف برنامه عملیاتی معاونت فرهنگی است.

بنا به اظهارات این مسئول ، شاخص اعتیاد و توسعه سبک زندگی از دیگر شاخصه های مورد مطالعه هستند ؛ در همین رابطه بهره گیری از امکانات و ظرفیت های شهرداری مانند فرهنگسراها و پارک ها یا ورزشگاه ها و بر پایی برنامه هایی از قبیل نشاط اجتماعی که برای شاد کردن مردم و تقویت روحیه آنها و همچنین طراحی مسابقات ورزش همگانی به منظور افزایش سلامت عمومی از دیگر خدمات این معاونت است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 15 =