خانه استان ها امضاء تفاهم نامه همکاری پژوهشگاه مواد وانرژی و شرکت تولیدی تجهیزات ایمنی راههادر مشکین دشت

امضاء تفاهم نامه همکاری پژوهشگاه مواد وانرژی و شرکت تولیدی تجهیزات ایمنی راههادر مشکین دشت

نسل خورشید|حسین علی پور – تحقق اهداف دولت در توسعه همه جانبه کشور

کرج نسل خورشید – پژوهشگاه مواد و انرژی ایران وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری مستقر در مشکین دشت استان البرز با شرکت تولیدی تجهیزات ایمنی و راهها تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

 رییس پژوهشگاه مواد و انرژی ایران گفت : تفاهم‌نامه همکاری بین پژوهشگاه مواد و انرژی و شرکت تولیدی تجهیزات ایمنی راه‌ها(سهامی خاص) در راستای تحقق اهداف دولت در توسعه همه جانبه کشور، استفاده از ظرفیت‌های موجود در داشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و حضور هرچه فعال‌تر مراکز علمی و پژوهشی در جذب طرح‌های ملی و به‌منظور تشکیل شبکه همکاری بین مراکز علمی و پژوهشی و صنعت و در جهت استمرار آن، امضاء شد.

علیرضا خاوندی افزود: همکاری با شرکت تولیدی تجهیزات ایمنی راه‌ها در زمینه تولید شبرنگ، تولید نگین بازتاب، فناوری تولید بتون خودمتراکم و فناوری پردازش تصویر و رادار در زمینه دوربین‌های ثبت تخلفات سرعت از مرحله آزمایشگاهی تا مرحله پایلوت و همچنین تجاری‌سازی محصولات حاصل و انتقال دانش فنی در شرکت فوق برای رفع نیاز مشکلات موجود توسط اعضای هیات علمی پژوهشگاه مواد و انرژی از موارد قید شده همکاری در این تفاهم‌نامه است.

وی اظهار داشت: همچنین استفاده از متخصصان و اعضای هیات علمی برای همکاری مشترک علمی در قالب انجام طرح‌های پژوهشی بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای و راهبردی در زمینه مشکلات و رفع نیازهای شرکت تولیدی تجهیزات ایمنی راه‌ها از دیگر محورهای همکاری در این تفاهم نامه می‌باشد.

رییس پژوهشگاه مواد و انرژی ایران گفت: موارد مطرح شده دیگری نیز نظیر همکاری مشترک در طراحی و برگزاری کارگاه ها و نشست‌های علمی و تخصصی، ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه موضوعات علمی-تحقیقاتی و فناوری، هدایت پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی به سمت نیازهای تحقیقاتی شرکت تولیدی تجهیزات ایمنی راه‌ها، در این تفاهم‌نامه آورده شده است.

خاوندی افزود: این تفاهم‌نامه به مدت ۳ سال، در ۲ نسخه و ۷ ماده به امضای این پژوهشگاه مواد و انرژی و دکتر علی‌اصغر میروکیلی مدیرعامل شرکت تولیدی تجهیزات ایمنی راه‌ها رسیده است.

محققان پژوهشگاه مواد و انرژی ایران تاکنون اختراعات زیادی در سطح جهانی ، منطقه و کشور به ثبت رسانده که بخشی از این دستاوردها تجاری سازی شده است.
آبگرمکن خورشیدی و آب شیرین کن نمونه هایی از اختراعات محققان این پژوهشگاه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 2 =