خانه اجتماعی اپلیکیشن هایی به عنوان باج افزار و بد افزار

اپلیکیشن هایی به عنوان باج افزار و بد افزار

شناسایی و دستگیری مجرم اپلیکیشن های جعلی

به گزارش نسل خورشید، سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی در تشریح این خبر اظهار کرد: با مراجعه فردی مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی مبالغی به صورت غیر مجاز برداشت شده است، موضوع مورد نظر در اسرع وقت مورد بررسی قرار گرفت.

وی  ادامه داد: با بررسی‌های به عمل آمده در جریان رسیدگی به موضوع، مشخص شد که کلاهبرداری‌ها از طریق فروش اپلیکیشن در شبکه اجتماعی تلگرام بوده است.

سرهنگ نصرتی افزود: با یک سری اقدامات فنی انجام شده فردی که با استفاده از فروش اپلیکیشن جعلی در تلگرام کاربران را برای واریز مبلغ در مقابل خرید اپلیکیشن به یک درگاه جعلی هدایت می کرد و در نتیجه اقدام به سرقت از حساب‌های بانکی آنان می کرد، مورد شناسایی قرار گرفت .

رئیس پلیس فتا استان آذرباییجان غربی از اعتراف متهم به جرم خود خبر داد و بیان کرد: اینگونه اپلیکیشن‌ها می‌توانند به عنوان باج افزار، بد افزار و … عمل کنند. بنابراین شهروندان بهتر است به هیچ عنوان از منابع ناشناس اقدام به تهیه اپلیکیشن نکنند و برای تهیه آن‌ها از سایت‌ها و فروشگاه‌های معتبر استفاده کنند .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اعتماد بی‌جا به تبلیغات در فضای مجازی زمینه‌ای برای گرفتاری‌های بعدی است، گفت: برخی از تبلیغات فروش اپلیکیشن، دامهایی از سوی کلاهبردارن برای سرقت از حساب‌های بانکی افراد است.

سرهنگ نصرتی در پایان گفت: شهروندان می توانند در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک و غیرقانونی در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)  به این پلیس اعلام کنند.

نسل خورشید|اعظم علی پور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 11 =