خانه اجتماعی اکران انیمیشن کوتاه منو ببین درکنیا

اکران انیمیشن کوتاه منو ببین درکنیا

تنوع ،شمول ،استحکام شعار دوازدهمین جشنواره انیمیشن در کنیا

به گزارش نسل خورشید| انیمیشن کوتاه «منو ببین» به کارگردانی رضا مهرانفر در جشنواره فیلم کمک (FilmAid) در نایروبی کنیا به نمایش درآمد.

انیمیشن منو ببین پس از حضور در جشنواره‌های آکسفور آمریکا، هندیکپ فرانسه، جشنواره Short to The Point رومانی، فیلم کوتاه مسکو و کینولیکبز (Kinolikbez) شهر سن‌پترزبورگ، از ۱۹ اوت تا ششم سپتامبر (۲۸ مرداد تا ۱۵ شهریور) در کنیا چندین بار نمایش داده خواهد داشت. منو ببین علاوه بر نمایش‌های رسمی این جشنواره، برای پناجویان کمپ‌های داداب و کوکوما کنیا به نمایش درآمده است و اولین نمایش این انیمیشن در قاره آفریقا محسوب می‌شود.

این جشنواره با هدف رساندن صدای پناهجویان جوان در سراسر دنیا در واکنش به بحران‌های پناهچویان کوزوو توسط جمعی از فیلمسازان مستقل پایه‌گذاری شد. جشنواره فیلم کمک هر ساله این توانایی را دارد که به جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ پناهجوی جوان آموزش‌های لازم برای روایت داستان شخصی زندگی‌شان در قالب فیلم، عکس، روزنامه­ نگاری، رادیو و رسانه‌های دیجیتال را ارائه کرده و از آنها در این راستا حمایت کند.

شعار دوازدهمین دوره این جشنواره در کنیا، تنوع، شمول و استحکام است. انیمیشن منو ببین درباره پسرکی است که در دنیایی از اضطراب و ترس زندگی می‌کند؛ ترسی که برای دیگران معنا ندارد و نادیده گرفته می‌شود. جهان عادی در جریان است، اما همه چیز برای او تنهایی و تاریکی است.

اعظم علی پور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 7 =