خانه اجتماعی بهره برداری ازاولین پارک ملی در کرج

بهره برداری ازاولین پارک ملی در کرج

احداث پارک ملی کرج با نام ایران کوچک

کرج – رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج گفت: اولین پارک ملی کرج در صورت تخصیص به‌موقع اعتبار تابستان سال آینده بهره‌برداری می‌شود.

پیمان بضاعتی پور در گفتگو بانسل خورشیدبا اشاره به وجود ۲۷۳ پارک در کلان‌شهر کرج، گفت: در این کلان‌شهر ۲۰ پارک بزرگ و ۲۵۳ پارک محله‌ای وجود دارد.

وی با اشاره به سرانه فضای سبز مناطق مختلف کرج گفت: در حال حاضر مناطق یک، هشت و دوازده شهری جزو مناطق برخوردار از فضای سبز شهری هستند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج همچنین افزود: مناطق هفت، دو و ۹ شهری نیز جزو مناطق کم برخوردار فضای سبز هستند.

به گفته بضاعتی پور در مناطق برخوردار از فضای سبز شهری شاهد وجود باغات قدیمی هستیم درحالی‌که در مناطق کم برخوردار با تراکم مسکونی مواجه بوده و همین موضوع به دور توسعه فضای سبز در این محلات را کُند کرده است.

وی با تأکید بر اینکه توسعه فضای سبز در مناطق کم برخوردار با جدیدت پیگیری می‌شود، گفت: اعتبار مناسبی برای احداث پارک در این مناطق تخصیص داده‌شده و پارک محله اخترآباد در حال اجرا است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج در بخش دیگری با اشاره به اینکه پارک ملی کرج در منطقه جهانشهر در حال احداث است، گفت: جهانشهر جزو مناطق مستعد توسعه فضای سبز شهری است.

به گفته بضاعتی پور عملیات ساخت اولین پارک ملی کرج بانام ایران کوچک از دو سال گذشته آغازشده و پیش‌بینی می‌شود با تخصیص به‌موقع اعتبار تا تابستان سال آینده به بهره‌برداری برسد.

نسل خورشید|اعظم علی پور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + نه =