خانه هنری بیوگرافی پابلو پیکاسو

بیوگرافی پابلو پیکاسو

بیوگرافی-پابلو-پیکاسو
بیوگرافی-پابلو-پیکاسو

بیوگرافی پابلو پیکاسو

پابلو پیکاسو در ۲۵ اکتبر ۱۸۸۱ در مالاگای اسپانیا به دنیا آمد. ملیت او اسپانیایی بود و دررشته های نقاشی ، رسم ، مجسمه سازی ، چاپ دستی ، نقاشی ، سفالگری ، طراحی صحنه ، نویسنگی ، تحصیل کرد.

پابلو پیکاسو فرزند یک تحصیل کرده بود و نیز در سال ۱۹۰۱ نام خانوادگی خود را به  نام خانوادگی مادرش تغییر داد. پدر او استاد نقاشی بود و او بدین ترتیب به یادگیری نقاشی پرداخت. وی در سالهای ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۰ به اتفاق ژرژ براک مکتب کوبیسم را پایه گذاری کرد.

ژرژ براک از نخستین کسانی بود که سنجاق و میخ را با هم ترکیب کرد و پیکاسو تخته و میزهای دیگر را به آن افزود؛ پیکاسو در سبک خود شهرت فراوانی به دست آورد و پیروان زیادی داشت.

دوره هنری پیکاسو به دو بخش تقسیم می شود:

۱٫دوره آبی

۲٫دوره رز

مرگ یکی از دوستان پابلو پیکاسو در دوره آبی ، تاثیربدی بر روی او گذاشت؛ در نتیجه باعث شد در دوره ی آبی پابلو پیکاسو در نقاشی اش بیشتر از رنگهای تیره استفاده کند. در دوره آبی جنگ داخلی اسپانیا و اشغال فرانسه توسط آلمانی ها بر موضوع و محتوای هنری او اثری عمیق گذاشت وعناصر اساطیری و نمادین در آثارش را به رخ کشید؛ فقر و بدبختی خانوادگی و اجتماعی نیز روی ماهیت و محتوای نقاشی های او تاثیر بسزایی گذاشت.

در دوره رز، در سال ۱۹۰۰ اولین نمایشگاه پیکاسو در بارسلونا به ظاهر درآمد که در پاییز همان سال به پاریس منتقل شد؛ اما پس از مدتی اقامت در پاریس با تغییری که در ارتباطات داشت ، جعبه رنگهای او به قرمز و صورتی تغییر یافت؛ به همین دلیل این دوره به دوران صورتی پیکاسو تغییرکرد.

کوبیسم

کوبیسم به معنی مکعب های کوچک است که در سال ۱۹۰۸، پابلو پیکاسو و نقاش فرانسوی ژرژ براک  متاثر از امپرسیونیسم این سبک را به وجود آوردند. پابلو پیکاسو و ژرژ براک در مدت کوتاهی نقاشی هایی با کنایه اجتماعی و مذهبی کشیدند که اوج آن در مکتب کوبیسم به ثمر رسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =