خانه استان ها تامین آب شرب شهروندان فرون آباد از سدماملو

تامین آب شرب شهروندان فرون آباد از سدماملو

هدف استفاده از آب سد ماملو ارتقاء کیفی وکمی آب شرب فرون آباد

به گزارش نسل خورشید|اعظم علی پور: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران درطرح آب رسانی به شهر فرون آبادگفت:خط انتقال آب تصفیه خانه سد ماملو با هدف ارتقای کمی و کیفی آب شرب بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته و با جذب اعتبارات ملی و استانی در مدت یک سال انجام شده است.
علیرضا کارگری افزود: این طرح با اجرای ۴ کیلومتر لوله گذاری چدن داکتیل در قطرهای۴۰۰ و ۵۰۰میلیمتری، اجرای عملیات لوله رانی خط انتقال آب به قطر ۵۰۰میلیمتری با کیسینگ بتنی با قطر یک هزار و ۲۰۰ میلی متر با روش پایپ جکینگ جهت عبور از جاده امام رضا، اصلاح و توسعه شبکه آب رسانی به طول ۱۰کیلومتر و تملک زمین جهت احداث مخزن انجام شد.
وی اظهار داشت: برای انتقال آب سد ماملو به شهر فرون آباد مجبور بودیم که لوله را از زیر محور مواصلاتی شرق و جاده امام رضا(ع) عبور دهیم که با توجه به اهمیت ترافیک این مسیر ترانزیتی و به منظور جلوگیری از کندی تردد خودروها، از شیوه لوله رانی پایپ جکینگ استفاده شد تا خللی در عبور و مرور خودروها به سمت استان های شرقی کشور و نیز تهران به وجود نیاید.
کارگری گفت : پیش از اجرای این پروژه، صد درصد منابع تامین آب شهروندان فرون آباد از سفره های زیر زمینی و چاه ها انجام می شد که با اتصال تصفیه خانه سد ماملو، بسیاری از چاه ها از مدار بهره برداری خارج می شوند.
وی افزود: برای اجرای این پروژه ۸۱ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی و درآمدهای جاری شرکت هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران گفت : برای احداث مخزن زمینی ذخیره سازی آب شرب شهروندان فرون آباد با ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب و تاسیسات جانبی ، به تملک زمینی به مساحت ۱۰ هزار و ۲۴۶ متر مربع نیاز بود که این زمین از سوی شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر تأمین و به شرکت اهدا شد.
شهرستان پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
شهرستان پاکدشت از سه شهر پاکدشت، فرون آباد و شریف آباد تشکیل شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =