خانه فرهنگی تقارن هفته دفاع مقدس و ماه محرم ؛ دو روح در یک کالبد

تقارن هفته دفاع مقدس و ماه محرم ؛ دو روح در یک کالبد

تقارن هفته دفاع مقدس و ماه محرم
تقارن هفته دفاع مقدس و ماه محرم

تقارن هفته دفاع مقدس و ماه محرم ؛ دو روح در یک کالبد

تقارن هفته دفاع مقدس و ماه محرم ؛ دو روح در یک کالبد | بدون شک می توان گفت هشت سالی که جنگ بین ایران و عراق بود ، پر از گنجینه و پر از زیباترین تصاویر ، ایثار ، شهادت ، فداکاری ، تعهد و دینداری دلیر مردان و شیر زنانی بود که در راه کیان خود ، برای دفاع از یک وجب خاک ایران و شرافت زنان و مردان و فرزندانمان ، جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و توانستند با خون خود از این مملکت دفاع کنند.

در همین رابطه می توان گفت که کمتر کسی است نداند که این هشت سال جنگ چه خسارات مالی و روحی روانی بزرگی بر جان و مال مردم گذاشت. حال باید گفت که در کنار تمام این مصائب ، خسارتهای مالی و جانی که به روح و روان مردم وارد شد چیزی که توانست به صورت برجسته در این هشت سال خودنمایی کند ، عیار مردانگی و از خود گذشتگی و جان بر کف بودن مردم فهیم ایران بود …

آری در همین زمینه می توان گفت که تقارن دفاع مقدس با محرم را می توان دو حادثه مهم تاریخی نام برد؛ چرا که جان بر کف بودن مردم در هشت سال دفاع مقدس را می توان با جانفشانی حضرت سیدالشهداء (ع) و یارانشان منطبق کرد.

در همین راستا می توان هفته دفاع مقدس و ماه محرم را یک جان در دو کالبد در نظر گرفت؛ همچنین می توان گفت عاشورا بالاترین و والاترین تجلی ایمان و از خود گذشتگی و بزرگترین نماد ظلم ستیزی و شهادت در راه آرمانهای بزرگ الهی و انسانی در تاریخ بشریت است.

نسل خورشید / اعظم علی پور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =