خانه اجتماعی حمایت از نویسندگان نو قلم را به یک فرهنگ تبدیل کنیم

حمایت از نویسندگان نو قلم را به یک فرهنگ تبدیل کنیم

نسل خورشید |اعظم علی پور- مسئولان آموزش و پرورش احیاء و حمایت از انجمن های دانش آموزی را مورد پیگیری قرار دهند

فاطمه انوری ؛ نویسنده کتاب تشنه تر از کویر در آستانه انتشار دومین کتابش در انتشارات آبتین رسانه هنر در گفتگو  با هفته نامه سراسری و پایگاه خبری نسل خورشید ؛ جسارت را لازمه نویسندگی و شاعری دانست و افزود : یک شاعر و نویسنده در عین اینکه می تواند آینه ای باشد بازتاب جامعه و مطالبات مردم ؛ نباید در افکار و محدودیت های دیگران گرفتار شود و یا از ارائه افکار و قالب های نو بهراسد.

وی در همین زمینه با اشاره به”  سه گانی ” قالب شعری مورد علاقه اش افزود: متاسفانه در برخی انجمن ها و محافل ادبی به افکار و قالب های جدید شعر همچون سه گانی  با دیده تردید ، تحقیر و یا توام با تمسخر نگریسته می شود که این مساله شایسته یک جمع فرهنگی وادبی نیست.

این نویسنده در همین راستا افزود: همواره در برابر هر پدیده جدیدی مقاومت های صورت می گیرد که فرد نویسنده  یا شاعر باید در برابر آنها ایستادگی کند واز مصائب این راه نهراسد.

وی در ادامه با بیان اینکه سه گانی قالب شعری جدیدی است که مطلبی را در کوتاه ترین شکل ممکن بیان می کند ؛ افزود: سه گانی قالب شعری خاصی است که با زیبایی و کوتاهی هرچه تمام تر حق مطلب را ادا می کند.

برای نویسنده شدن نباید از مصائب راه ترسید

انوری در همین رابطه با اظهار اینکه برخی افراد  در چاپ و انتشار کتاب نخستش او را دچار تردید کرده بودند ؛ افزود : تردید ، وسواس و تصورهای ایده آلیستی یک عنصر نامطلوب  پیش روی  نویسندگان نو قلم است و این درحالی است که اگر بپذیریم حتی آثار نویسندگان بزرگ خالی از نقد نیست ؛ با آرامش بیشتری می توانیم به راه خود ادامه دهیم و چه بسا همین مساله بستر ساز خلق آثار شاخصی  در آینده شود چرا که آغاز یک راه همواره سخت ترین مرحله انجام یک فعالیت است.

وی در بخش دیگری از گفتگو با نسل خورشید  ؛ افزود: نویسندگی را باید از جایی آغاز کرد و نباید از نقدهای فنی  و یا حتی تخریب برخی افراد دلسرد شد.

این نویسنده همچنین استمرار ، ایمان وپشتکار را چند عامل مهم در فرآیند نویسنده شدن برشمرد وافزود: خوشبختانه خانواده من با حمایت همه جانبه خود تاثیر مثبتی در رشد و پیشرفت من داشته اند اما گاهی خانواده ها به دلایلی همچون وجود بازار کار مناسب و غیره ترجیح می دهند فرزندانشان به فعالیت های دیگری به غیر از حرفه های فرهنگی چون نویسندگی گرایش داشته باشند که در این شرایط استمرار ، پشتکار و ایمان نویسنده می تواند در تثبیت جایگاه نویسنده در خانواده وجامعه بسیار موثر باشد.

وی در ادامه خواستار حمایت از نویسندگان نوقلم شد و افزود: همواره در نمایشگاه ها و فروشگاه ها شهروندان به دنبال کتابهای نویسندگان مطرح و شاخص هستند در حالی که این مساله می تواند در کنار خرید آثارنویسندگان نوقلم ؛ به  پرورش و رشد  نسل جدیدی از نویسندگان در کشور منجر شود.

فاطمه انوری در پایان ضمن تقدیر از اداره آموزش و پرورش استان البرز در تشکیل انجمن ادبی دانش آموزی خاطرنشان کرد : من و بسیاری از نویسندگان نوقلم البرز فعالیت خود را از انجمن های دانش آموزی آغاز کرده ایم اگا متاسفانه چندی است که گویا فعالیت این انجمن ها متوقف یا کمرنگ شده است که امیدوارم مسئولان آموزش وپرورش با حساسیت بیشتری احیا دوباره این انجمن ها را موردپیگیری قرار دهند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =