خانه اجتماعی خرید۹هزارجلدکتاب برای کتابخانه های شهرداری اصفهان از نمایشگاه بین المللی تهران

خرید۹هزارجلدکتاب برای کتابخانه های شهرداری اصفهان از نمایشگاه بین المللی تهران

تنوع کتابها در خرید کتابهای شهرداری اصفهان 

به گزارش نسل خورشید| به نقل از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان طیبه فاطمی با اعلام این خبر اظهار داشت: هر سال مبلغی را به خرید کتاب از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اختصاص می‌دهیم و امسال نیز با شرکت در سی و دومین دوره این نمایشگاه تعداد نه هزار و ۲۲۷ جلد کتاب در سه هزار و ۴۴۸ عنوان از ۱۷۴ ناشر خریداری کردیم.

وی با بیان اینکه ۱۵۰ میلیون تومان بودجه به این امر اختصاص داشت که با احتساب ۸۴ میلیون تومان تخفیف از نمایشگاه، ۲۳۴ میلیون تومان خرید انجام شد، افزود: این کتاب‌ها توسط متخصصان موضوعی شورای انتخاب برنامه و در تمام رده‌های دانش بشری از نمایشگاه کتاب تهران انتخاب شده و قرار است در اختیار تمام کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان قرار گیرد.

رئیس اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: به دلیل استقبال بالا حجم خوبی از این کتاب‌ها به رمان‌های داخلی و خارجی اختصاص دارد، همچنین با توجه به نیاز کتابخانه‌های شهرداری اصفهان، در زمینه روانشناسی نیز کتاب‌های خوبی خریداری شده است.

فاطمی گفت: طبق سیاست‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان قرار است در هر محله یک کتابخانه خوب نوجوان و یک کتابخانه در زمینه منابع برای رده سنی کودکان و نوجوانان داشته باشیم که کتاب‌های باکیفیتی نیز در این زمینه نیز خریداری شد.

وی ادامه داد: پیش از حضور در نمایشگاه کتاب تهران نیازهای مدیران شهری را اخذ کرده و بر اساس این نیازها و سیاست‌های سازمان، منابع مختلفی در حوزه‌های کارآفرینی، گردشگری، فرهنگ، اقتصاد فرهنگ و اقتصاد اطلاعات هم خریداری کردیم.

توزیع کتاب‌ها از اواسط تیرماه امسال بین مراکز و کتابخانه‌ها

رئیس اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: این کتاب‌ها به مدت ۱۰ روز در قالب نمایشگاهی در کتابخانه مرکزی اصفهان در معرض دید شهروندان و مدیران قرار گرفت و قرار است از اواسط تیرماه امسال بین مراکز و کتابخانه‌ها توزیع شود.

وی درباره برنامه کتابخانه‌های شهرداری در فصل کنکور سراسری و کارشناسی ارشد گفت: علاوه بر خرید کتاب‌های کمک‌درسی برای مراکز مطالعه، همایش جمع‌بندی، رفع اشکال و تست‌زنی از ۲۶ خردادماه با حضور اساتید برجسته این حوزه در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار می‌شود.

فاطمی درباره تعداد کتابخانه‌های تحت پوشش شهرداری اصفهان گفت: با احتساب کتابخانه‌های وابسته به مناطق، کتابخانه‌های سازمان و کتابخانه‌های اختصاصی و تخصصی، حدود ۸۵ کتابخانه و سالن مطالعه در شهر اصفهان داریم.

حسین علی پور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =