خانه هنری *خلاصه فیلم الیور توئیست

*خلاصه فیلم الیور توئیست

الیور-توئیست
الیور-توئیست

الیور توئیست ، یک فیلم درام بریتانیایی به کارگردانی دیوید لین؛ در سال ۱۹۴۸ منتشر شد. این فیلم دومین فیلم اقتباسی از آثار چارلز دیکنز پس از فیلم در آرزوهای بزرگ است که بنیاد فیلم بریتانیا آن را در رده ۴۶ام از ۱۰۰ فیلم برتر بریتانیا قرار داده است.

این فیلم به اوضاع وخیم یتیم خانه ها در انگلستان می پردازد. پسر بچه ای که از یتیم خانه به یک پیرمرد تابوت ساز فروخته می شود. در آن زمان او تصمیم به فرار می گیرد و در بین راه با پسردزدی بر خورد می کند که برای پیرمردی در لندن کار می کند؛ سپس آن پسر الیور را نزد پیرمرد می برد و آموزش دزدی می بیند. هنگامی که درهنگام دزدی دستگیر می شود شکی او که فرد عاقلیست، او را بعنوان فرزند خوانده نزد خود و در خانه خود می پذیرد. از بخت بد او ، الیور توسط همان دزدان در خیابان دزدیده می شود و اینباراز او برای سرقتی بزرگ استفاده می شود که او در حین سرقت تیر می خورد ولی از سوی همان خانه ای که قصد دزدی  از آن داشته پذیرفته می شود.

سرانجام شخصی به نام مستعار مانکس پیدا می شود و خودش را برادر الیورتوئیست معرفی می کند که قصد کشتن الیور را دارد. هنگامی که خبر مرگ الیور به اهالی خانه می رسد، از قضا صاحبان قبلی الیور نیز که الیور پیش آنها دزدیده شده بود او را پیدا می کنند وبا کمک صاحبان جدید الیور، سعی در نجات او دارند. سرانجام الیور نجات پیدا میکند و تمامی دزدان به سزای خود می رسند و اعدام می شوند و واقعیت ها برملا می شود.

نسل خورشید / اعظم علی پور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 3 =