خانه اجتماعی دانشجوی کار آفرینی که جای سوئدی ها را در جهاد کشاورزی گرفت

دانشجوی کار آفرینی که جای سوئدی ها را در جهاد کشاورزی گرفت

نسل خورشید|سامان پارسا منش – کاشت میوه های اژدهایی استوایی توسط دانشجوی ایرانی 

 تاثیر «میوه‌های اژدهایی» در باز کردن مسیرهای بسته دانشجویی که همزمان با تحصیل نحوه کشت محصولات استوایی را در مالزی یاد گرفت و تحصیل و کار را بدون اینکه ریالی وام گرفته باشد همزمان پیش برد تا امروز تولیدکننده ۵۰ نوع محصول ارگانیک و صادرکننده نمونه باشد.به گزارش نسل خورشید، گزارش حاضر قصه دانشجویی است که تصمیم گرفته متفاوت عمل کند. یعنی همزمان با کار و تحصیل فعالیت خود را در بخش کشاورزی تا حدی پیش برده که امروزه به عنوان صادر کننده نمونه کشور معرفی شده است. تلاش کرده از کشت و کارهای معمول کمتر استفاده کند و به محصولاتی که دیگران سراغش نرفته‌اند مشغول شود. به کشور مالزی سفر کرده و یک سال آموزش‌ کشت محصولات استوایی از قبیل پشن‌فروت، دراگون فروت، پیتایا، رامبوتان، منگوسین، استارت فروت، بلوبری و بلک‌بری را یاد گرفته و بدون اینکه ریالی وام گرفته باشد کار کشاورزی در گلخانه و زمین را با جدیدترین تکنولوژی‌ها پیش می‌برد.

وی می گوید اتفاقا کشاورزی پردرآمد است به شرطی که از روش‌های معمولی که معمولا به شکست منجر شده دوری کنیم. از نظر وی بازار حلقه مفقوده در بخش کشاورزی است او برای دور زدن حلقه معیوب بازار محصولات خود را مستقیم به فروشگاه‌ها رسانده و یا به بازارهای بین‌المللی صادر کرده است.

حمیدرضا رضوانی کاشانی ۳۶ ساله که فوق لیسانس مهندسی IT  و مارکیتینگ دارد درحقیقت این علم را با علم کشاورزی ممزوج کرده و طرحی نو در انداخته است. وی به کشت محصولات ارگانیک روی آورده چراکه معتقد است محصولات ارگانیک سلامتی مردم را تضمین می‌کند و اکنون سالانه بیش از ۱۰هزار تن از این محصولات صادر کرده و برای ۲۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − یک =