خانه اجتماعی رونمایی از سه طرح فناورانه پژوهشگاه مواد وانرژی ایران در فردیس

رونمایی از سه طرح فناورانه پژوهشگاه مواد وانرژی ایران در فردیس

نسل خورشید|حسین علی پور – رونمایی از طرح فناورانه با حضور وزیر علوم و تحقیقات و فناوری

سه طرح فناورانه پژوهشگاه مواد و انرژی ایران مستقر در مشکین دشت البرز، با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی شد.
رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی کشور در آیین رونمایی از این طرح‌ها گفت: این طرح‌ها شامل طرح فناورانه«ذره روب صوتی» در زمینه زدایش و سیلان ذرات اندازه میکرو با کاربرد‌های صنعتی، طرح فناورانه «تولید دانش فنی و تجاری سازی ساخت پوشش سد حرارتی نانو ساختار بر پایه ysz» و طرح فناورانه «تولید نیمه صنعتی ترکیب کلسیم منیزیم استات (CMA) به عنوان یخ زدای دوستدار محیط زیست» است.
خاوندی افزود: این طرح‌ها که ارزان‌تر از مشابه خارجی بوده به مرحله تجاری سازی رسیده و برای فروش قرارداد با شرکت‌های تولید انبوه منعقد شده است.

رییس پژوهشگاه مواد و انرژی ایران گفت: این پژوهشگاه در حوزه فناوری، انرژی تجدیدپذیر و مواد پیشرفته فعالیت چشمگیری داشته و قرارداد‌های خوبی با شرکت‌های خصوصی و فناور برای تجاری سازی دستاورد‌های علمی منعقد کرده ایم.خاوندی افزود: پژوهشگاه مواد و انرژی ایران تاکنون توانسته گام‌های بلندی برای تامین نیاز‌های داخلی در عرصه مواد وانرژی بردارد.

وی اضافه کرد: همچنین طرح‌های مشترک بین المللی در دست اقدام داریم.

پژوهشگاه مواد وانرژی ایران وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکنون دستاورد‌های علمی فراوانی از جمله ساخت آب شیرینکن خورشیدی و چندین ابزار علمی و تحقیقاتی داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =