خانه استان ها سعید آگشته ؛ شهردار آبیک : ارتقاء کیفیت زندگی شهری مهمترین دغدغه مسئولین آبیک است

سعید آگشته ؛ شهردار آبیک : ارتقاء کیفیت زندگی شهری مهمترین دغدغه مسئولین آبیک است

مهندس سعید آگشته شهردار آبیک
مهندس سعید آگشته شهردار آبیک

سعید آگشته ؛ شهردار آبیک : ارتقاء کیفیت زندگی شهری ؛ مهمترین دغدغه مجموعه ی مدیریت شهری آبیک است

شهر آبیک در منتهی الیه شرقی استان قزوین واقع شده است ؛ شهری با موقعیت جغرافیایی برجسته که در حاشیه های شاهراه های ترانزیتی غرب کشور به پایتخت و کلانشهر کرج قراردارد ؛ شهری با قابلیت های گسترده علمی و صنعتی که پتانسیل های آن تاکنون آنچنان که شایسته است بالفعل نشده است و مدیریت شهرداری آن اکنون متعلق به مهندس سعید آگشته است.

با این همه اما شورای اسلامی شهر آبیک در دوره پنجم با عزم تسریع در توسعه شهر و استفاده بهینه از پتانسیل های آن ، پس از یک فرآیند مطالعاتی دقیق نسبت به انتخاب مدیری تحصیلکرده ، خلاق و با توانایی های گسترده علمی و اجرایی اقدام کرد و درنهایت مدیریت شهر آبیک را به دست ” مهندس سعید آگشته ” سپرد ؛ مدیری خوشنام ، با سابقه علمی و اجرایی درخشان و با قدرت برنامه ریزی کم نظیر که به نظر می رسد فصل جدیدی از تحول و توسعه را در شهر آبیک آغاز کرده است.

مهندس سعید آگشته : شهر تنها آهن ، بتن و سیمان نیست

علاوه بر آنچه که گفته شد سعید آگشته مدیری نوگرا و با اعتقادهای خاص و جدید دربرنامه ریزی های شهری است ؛ مدیری خوش ذوق که شعر سهراب می خواند و معتقد است که شهر تنها آهن ، بتن و سیمان نیست که درمقوله توسعه ی فیزیکی خلاصه شود.

شهروندان سرمایه اصلی یک شهر هستند

مشارکت شهروندان در کنار عواطف انسانی ، فرهنگ و هنر تضمین کننده هویت شهری است

وی در همین رابطه در گفتگو با خبرنگار ” نسل خورشید ” از شهروندان به عنوان سرمایه های اصلی یک شهر یاد کرد و افزود :

شهر بدون حضور و مشارکت فعال شهروندان معنایی ندارد و این عواطف انسانی ، فرهنگ و هنر است که در کنار مشارکتهای شهروندی به یک شهر هویت می بخشد.

جشنواره تئاتر خیابانی آبیک با شعار آبیک شهر شاد ، شهر پاک

این مدیر در همین رابطه از فعالیت های فرهنگی – هنری تحت عنوان گامی در راستای فراهم کردن بستر حضور و مشارکت مردم در مدیریت شهر و درنهایت تقویت حس تعلق خاطر به شهر یاد کرد و افزود :

شهرداری و شورای اسلامی شهر آبیک درصدد هستند تا با تقویت فعالیت های فرهنگی – هنری بستر حضور حداکثری شهروندان در فرآیند مدیریت شهری را فراهم کنند و در همین راستا مجموعه ی مدیریت شهری آبیک از ۲۳ تا ۲۵ مرداد ماه جشنواره تئاتر خیابانی با شعار ” آبیک شهر شاد ، شهر پاک ” را در برنامه کاری خود قرار داده است.

تبدیل تهدیدها به فرصت ها در جهت استفاده بهینه از پتاسیل شهر

منتظر توسعه شهر در بستر زمان نمی مانیم ؛ خود بسترساز توسعه شهر خواهیم شد.

سعید آگشته ، شهردار آبیک ، افزون بر آنچه گفته شد با بیان اینکه باید با استفاده ی بهینه از ظرفیت های شهر تهدید ها را به فرصت تبدیل کنیم و سرعت توسعه ی شهر را افزایش بخشیم افزود :

مدیران شهری نباید به انتظار توسعه شهر در بستر زمان بنشینند بلکه باید با ایجاد راهکارهایی خلاقانه بستر توسعه و بهره گیری صحیح از پتانسیل های شهری را فراهم آورند.

گذر از محدودیت ها و تسریع در توسعه زیرساخت ها در اولویت برنامه های شهرداری آبیک قرار دارد.

وی در همین راستا افزود :

شهرداری آبیک در تلاش است تا با گذر از محدودیت ها ، چالش ها و همچنین با تمرکز بر تسریع در توسعه ی زیرساختها ، کیفیت زندگی شهری را افزایش دهد تا در نهایت آرامش و آسایش ، نویدبخش زندگی بهتری برای شهروندان در سطح شهر باشد.

توسعه فضاهای سبز شهری در دستور کار شهرداری آبیک

این مسئول در همین رابطه با بیان اینکه شهر آبیک با محدودیت هایی در زمینه توسعه فضاهای سبز شهری مواجه است افزود :

به محدودیت ها اجازه نخواهیم داد سد راه مجموعه مدیریت شهری شوند و در همین راستا علیرغم محدودیت ها در تامین آب و نامناسب بودن خاک منطقه جهت توسعه ی فضاهای سبز شهری ، شهرداری با مطالعه در خصوص گیاهان مناسب شرایط اقلیمی آبیک ، تسریع در توسعه فضاهای سبز شهری چه در مقیاس محله ای و چه در مقیاس شهری را در دستور کار قرار داده تا در نهایت برآیند این تلاش ها اخذ لبخند رضایت از شهروندان بابت زندگی بهتر در سطح شهر باشد.

مطالعه و برنامه ریزی جهت احداث پارک صد هکتاری آبیک

وی در همین رابطه با بیان اینکه پروژه های زیرساختی مهمی در زمینه فضاهای سبز شهری در دستور کار شهرداری آبیک قرار دارد ، افزود :

یکی از پروژه های در دست مطالعه شهرداری ، احداث پارک ۱۰۰ هکتاری در حاشیه شرقی شهر آبیک است.

هدایت بار ترافیکی شهر از مناطق مرکزی به حاشیه شهر و جاده های کمربندی

این مدیر علاوه بر آنچه گفته شد از عزم مجموعه ی تحت مدیریتش در خصوص اصلاح هندسی معابر، توسعه ی راه های  دسترسی محلی و هدایت بار ترافیکی مرکز شهر به حاشیه ها و جاده های کمربندی شهر خبر داد و گفت :

توسعه راه ها به عنوان شریان های حیاتی شهر یکی از مهمترین برنامه های شهرداری و شورای اسلامی شهر آبیک است و در همین راستا شهرداری آبیک علاوه بر توسعه ی راه های دسترسی محلی و اجرای طرح های ترافیکی در مرکز شهر ، پروژه کمربندی شمالی و جنوبی شهر را در دست اجرا و بهره برداری دارد که این پروژه ها خود می توانند نقش شایانی در کاهش بار ترافیکی شهر به ویژه در ایام تعطیل و هدایت آن به حاشیه های شهر داشته باشند.

وی در همین راستا از آغاز عملیات آسفالت ریزی در کمربندی شمالی شهر آبیک سخن گفت و افزود :

تسریع در توسعه زیر ساختی – عمرانی شهر یکی ازمهمترین اولویت های شهرداری آبیک است و تکمیل پروژه کمربندی شمالی  که می تواند نقش برجسته ای در روانسازی ترافیک شهری به عهده داشته باشد نیز درهمین راستا قرار دارد.

” مهندس سعید آگشته ” ، شهردار آبیک ، در پایان با اشاره به تعریف ۴۰ پروژه شهری در بودجه سال ۹۷ شهر آبیک ، ابراز امیدواری کرد تا با اهتمام جمعی اعضاء شورای اسلامی شهر ، مدیران و پرسنل شهرداری ، شهر در مسیر رشد و پویایی بیشتر قرار گیرد و ارمغان آن توسعه شهری ، آرامش ، آسایش و افزایش کیفیت زندگی در سطح شهر باشد.

گفتنی است مهندس سعید آگشته ، شهردار آبیک ، پیش از این سابقه هدایت شهرهایی چون لاهیجان ، الوند ، ریاست هیات مدیره شهرک صنعتی البرز و تدریس در دانشگاه های استان گیلان ، قزوین و البرز را در کارنامه خود دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + دوازده =