خانه اجتماعی سواحل بوشهر بالاترین ظرفیت درصنعت توریسم و گردشگری

سواحل بوشهر بالاترین ظرفیت درصنعت توریسم و گردشگری

اولویت نخست بوشهر ایجاد مجموعه های تفریحی وگردشگری

به گزارش نسل خورشید مهرزاد آسایش صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سواحل بوشهر بالاترین ظرفیت این استان در رونق صنعت توریسم و گردشگری هستند که از آنها به عنوان فرصت بسیار خوب باید استفاده شود، نه اینکه هزینه های صورت گرفته نیز به حال خود رها شوند.

وی اضافه کرد: منطقه نمونه گردشگری لیان بوشهر فرصت مهمی برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های ایجاد تاسیسات گردشگری از جمله هتل، اردوگاه اقامتی، فضاهای خدماتی، رفاهی و بالاخص ورزش‌های آبی است اما سال‌ها است که بلا استفاده مانده است.

عضو کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر بوشهر خاطرنشان کرد: شورا و شهرداری آمادگی خود را جهت در اختیار گرفتن این منطقه اعلام کرده‌اند و مقرر شده است که بزودی تفاهم نامه واگذاری این منطقه به شهرداری منعقد شود.

وی افزود: در نظر سنجی که اخیرا از شهروندان صورت گرفت ایجاد مجموعه‌های تفریحی و گردشگری خواسته اول شهروندان بوشهری بوده است که این نشان می دهد که فارغ از جذب توریست شهروندان بوشهری از کمبود اماکن تفریحی گردشگری  گلایه مند است که ضرورت دارم این مهم در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد.

آسایش تصریح کرد: پیشنهاد دارم در راستای احیای منطقه گردشگری لیان و ایجاد یک فضای  تفریحی گردشگری در این منطقه یک پردیس خانواده محور در  ساخته شود و با یک طراحی مدرن به یک مجموعه گردشگری تبدیل شود که شامل همه امکانات لازم برای گردشگری ساحلی و دریایی باشد که همه اعضای خانواده ها و گردشگران بتوانند از این مجموعه استفاده کنند.

وی افزود: این پردیس با توجه به موقعیت بسیار خوبی که دارد می تواند شامل پلاژ، بازی ها و ورزش‌های  دریایی، آکواریوم دریایی، پیست دوچرخه سورای، شهربازی، رستوران و کافی شاپ، سینمای رو یاز و سالن‌های نمایش فیلم و موسیقی باشد در واقع یک مجموعه منسجم و یکپارچه تفریحی ایجاد می‌شود که براحتی بتواند اوقات فراغت برای یک خانواده با تمام سنین را پر کند.

آسایش بیان کرد: امیدوارم تفاهم نامه واگذاری این دهکده به شهرداری هر چه سریعتر منعقد و همانطور که مدیریت ارشد استان وعده دادند اعتبار استانی خاصی جهت احیاء این منطقه  اختصاص داده شود و با ایجاد یک مجموعه گردشگری مدرن شاهد ایجاد یک ظرفیت گردشگری جدید در بندر بوشهر باشیم

نسل خورشید|اعظم علی پور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هفده =