خانه اجتماعی فرونشست دشت ورامین نیازمند سیاست و راهکار کشوری است

فرونشست دشت ورامین نیازمند سیاست و راهکار کشوری است

نسل خورشید|حسین علی پور – فرونشست زمین در دشت ورامین بحران

قرچک- مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: فرونشست زمین در دشت ورامین بحران فراشهرستانی بوده و سیاست و راهکار کشوری می‌خواهد.

 منصور درجاتی صبح سه شنبه در جلسه شورای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان قرچک که با حضور بهمن خطیبی فرماندار این شهرستان برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: بنا به دستور استاندار تهران مبنی بر لزوم جدیت در مقابله با بحران‌ بخصوص سیل، همه دستگاه‌ها به محض اینکه متوجه شدند سرعت و میزان نزولات جوی بالاست حالت آماده‌باش اعلام کرده و همه مرخصی ها باید لغو شود.

وی با بیان اینکه قرچک در بارندگی‌های اخیر جزو نقاط بحرانی استان تهران نبوده است گفت: در بارندگی ها امور مربوطه با مدیریت فرمانداری و سایر دستگاه‌ها انجام شد.

درجاتی در خصوص اقدامات اولیه و راهکارها برای جلوگیری و مقابله با بحران بیان داشت: اولین راهکار در مقابله با بحران اقدامات پیشگیرانه است و حالت آماده‌باش و بسیج نیرو و امکانات راهکار دوم می باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران در باره فرونشی زمین در دشت ورامین نیز گفت: فرونشست زمین در دشت ورامین بحران فراشهرستانی بوده و سیاست و راهکار کشوری می‌خواهد و سالها است که این موضوع مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است و زمانش فرا رسیده که تصمیم های جدی گرفته شود.

درجاتی در پایان همچنین بر اقدام عاجل در خصوص استقرار هلال احمر در شهرستان‌های قرچک، قدس، بهارستان و پردیس از پیکره شهرستان تاکید کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =