خانه اجتماعی متری شش و نیم دومین فیلم بلندسینمایی سعید روستایی

متری شش و نیم دومین فیلم بلندسینمایی سعید روستایی

متری «شش‌و‌نیم»

دومین ساخته «سعید روستایی» که فیلمبرداری آن از اواخر مردادماه آغاز شد و همچنان ادامه دارد. در این فیلم مثل فیلم اول روستایی (ابد و یک روز) پیمان معادی، نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار، عهده‌دار ایفای نقش‌های اصلی هستند. این فیلم هم به مقوله اعتیاد می‌پردازد. پیش از این قرار بود معادی، تهیه‌کننده این فیلم باشد که با مخالفت شورای صنفی نمایش، این پروانه به نام «سیدجمال ساداتیان» صادر شد. یکی از حاشیه‌های پیش از تولید این فیلم سینمایی این بود که ابتدا قرار بود «شهاب حسینی» عهده‌دار یکی از نقش‌های اصلی فیلم باشد که این موضوع منتفی شد.

سعید روستایی فیلم سینمایی «متری شش و نیم» را با شهاب حسینی و پیمان معادی مقابل دوربین می‌برد.

به جز شهاب حسینی و پیمان معادی ، امیر جدیدی، هم در فیلم«متری شش و نیم» ایفای نقش کرد که این بازیگر در یکی- دو سال اخیر در فیلم های سینمایی “قاتل اهلی”، «من»، «پدیده»، «هت تریک»، «عرق سرد» و «تنگه ابوغریب» بازی کرده است.

پروانه ساخت «متری شش و نیم» اوایل آذرماه صادر شد و با توجه به تکمیل گروه بازیگران و برخی از عوامل پشت دوربین، تصویربرداری این فیلم در تهران آغاز شد.

سیدجمال ساداتیان درباره موضوع اصلی داستان «متری شش و نیم» گفت: «این فیلم به مواد مخدر و عواقبی که این مسئله برای جامعه و خانواده ها به وجود می آورد می پردازد. در واقع نسخه فعلی فیلمنامه نسبت به نسخه اولیه آن تغییراتی داشته و برخی از جزئیات نیز به طور کامل عوض شده است».

سعید روستایی در جشنواره سی و چهارم فجر با فیلم اول خود «ابد و یک روز» مورد توجه عموم مردم و منتقدان قرار گرفت. «ابد و یک روز» ۹ سیمرغ بلورین (۶ سیمرغ در بخش اصلی، ۲ سیمرغ بهترین فیلم و بهترین کارگردانی در بخش نگاه نو، و سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران) سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را به خود اختصاص داد.

نسل خورشید |اعضم علی پور

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 6 =