خانه اجتماعی مدارس هوشمند و تدریس دانش آموز محوری

مدارس هوشمند و تدریس دانش آموز محوری

مدرنیته کردن و هوشمند سازی مدارس

کرمانشاه _ مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از هوشمندسازی ۳۰ درصد کلاسهای درس در این استان خبر داد.

به گزارش نسل خورشید، مجید یزدان پناه صبح امروز سه‌شنبه در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه اظهار داشت: اداره‌ کل ورزش و جوانان استان ۲۹۰۰ بسته ورزشی تهیه کند.

وی افزود: ۲۷ قطعه زمین چمن مصنوعی در مدارس پسرانه و ۲۷ سالن ورزشی در مدارس دخترانه با هزینه ۴ میلیارد تومان که ۵۰ درصد استان متقبل شود و ۵۰ درصد را وزارتخانه بپردازد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه بیان کرد: یکی از ارزشمندترین کارها که به سمت مدرنیته سازی حرکت می کند بحث هوشمندسازی مدارس است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی میانگین هوشمندسازی مدارس در کل کشور را ۲۶ درصد عنوان کرد و ادامه داد: در کرمانشاه ۳۰ درصد کلاسها شامل ۴۱۵۱ کلاس در ۱۵۵۶ مدرسه هوشمندسازی شده است.
وی با اشاره به تهیه زیرساختهای هوشمندسازی مدارس گفت: در این زمینه تولید محتوا نیز صورت گرفته است.

خدایی، رییس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه بیان داشت: در مدارس هوشمند روش تدریس دانش آموز محوری است، آموزش دیداری شنیداری و ماندگاری مطالب در ذهن بیشتر است.

وی به ارائه توضیحی از مدارس هوشمند و نوع فعالیت آنها پرداخت و افزود: حداقل هزینه تجهیز یک کلاس هوشمند ۸ میلیون تومان است.

خدایی ایجاد زیرساختهای اینترنت و اینترانت را از ضروریات این مدارس عنوان کرد و گفت: در بیشتر مدارس از مودم های ۳g و ۴g استفاده می کنند.

این مسئول بیان داشت: ۱۶.۵ درصد کلاس درس روستایی و ۳۷ درصد کلاسهای شهری هوشمندسازی شده اند

نسل خورشید| اعظم علی پور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 5 =