خانه اجتماعی پلازای شهری در میدان راه آهن

پلازای شهری در میدان راه آهن

منطقه ۱۱تهران، اولین مکان مناسب برای ایجاد پلازا

با همکاری مشترک سازمان زیباسازی شهر تهران و شهرداری منطقه ۱۱ با جمع آوری ایستگاه بی،آر،تی ضلع شمال شرقی میدان تاریخی راه آهن تبدیل به پلازای شهری خواهد شد.

به گزارش نسل خورشید به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ ، نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به این که میدان راه آهن دروازه ریلی شهر تهران است و روزانه مسافرین بسیاری در محدوده این میدان تردد می کنند با جمع آوری ایستگاه بی،آر،تی ضلع شمال شرقی به پلازای شهری تبدیل می شود.

آبادیان همچنین افزود: پلازا در شهر به عنوان مکانی شناخته می شود که با ایجاد فضای مکث تعاملات اجتماعی میان شهروندان را افزایش می دهد که در نشست کمیته معماری شورای اسلامی شهر تهران سه مکان در مناطق ۱۱،۶ و ۱ برای ایجاد پلازای شهری مشخص شده است و میدان راه آهن در منطقه ۱۱ به عنوان مکان مناسب برای احداث پلازا جانمایی شده است.

شهردار منطقه ۱۱ همچنین در ارتباط با دلیل انتخاب ضلع شمال شرقی میدان راه آهن عنوان کرد: وجود بوستان امیریه و مهمان پذیرهای فعال که دارای جذب جمعیت هستندحضور و تردد شهروندان در محدوده این میدان، امکان مناسبی برای ایجاد پلازای شهری ایجاد کرده است.

به گفته آبادیان پیاده رو سازی، محوطه سازی، ایجادپلازا از جمله اقدامات عملیاتی در این محدوده خواهد بود که ویژه برنامه های مناسبتی و رخدادهای فرهنگی و هنری  در آن برگزار خواهد شد.

عملیات اجرایی پلازای شهری در میدان راه آهن در بهمن ماه سال جاری آغاز و تا پایان فروردین به بهره برداری می رسد.

نسل خورشید |اعظم علی پور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 9 =