خانه اجتماعی کشاورزی خانگی‌‌ ؛ رویای‌ دست یافتنی

کشاورزی خانگی‌‌ ؛ رویای‌ دست یافتنی

کشاورزی خانگی
کشاورزی خانگی

کشاورزی خانگی ، رویای‌ دست یافتنی

آیا تا به حال در مورد خانه هایی که در آن کشاورزی می شود اندیشیده‌اید؟ خانه هایی که تا حدودی مواد غذایی ارگانیک را خودشان در منزلشان تهیه می کنند که هم صرفه اقتصادی دارد و هم باعث طراوت و سر سبزی منزلشان می شود. از آنجایی که کشاورزی خانگی یکی از مشاغلی است‌ که می تواند از اهمیت بالایی در زمینه اقتصاد خانواده در هر کشوری وجود داشته باشد ، در این میان کسانی هم هستند که تلاش خود را می کنند و دست از تحقق اهدافشان بر نمی دارند‌ و با خلاقیت موانع پیش روی خود را برمی دارند.

در زندگی های شهری امروزی داشتن فضا برای باغچه رویایی بیش نیست ؛ در نتیجه هر کسی می تواند در خانه خود کشاورزی خانگی را راه اندازی کند. سرسبزی کشاورزی خانگی هم باعث روحیه شاد زیستن در انسان ها می شود و هم کشت مواد غذایی تازه و ارگانیک را به ارمغان می آورد.

از فواید داشتن سبزیجات آپارتمانی این است که شما نگران تغییرات آب و هوایی ، کود شیمیایی یا مواد غذایی فرآوری شده نیستید و همیشه سبزیجات تازه استفاده می کنید ؛ همین طور بذر این سبزیجات در هر شرایطی پرورش می یابد.

خاک سبزی کاری شما نه باید رسی باشد نه خیلی ماسه ای که آب به سرعت در آن فرو برود یا از زیر گلدان خارج شود ؛ همچنین خاکی که برای سبزی کاری مناسب است که در آن نشاء گل پرورش می یابد و رشد می کند و خاک هایی که هر سال در آن کشت می شود و به رنگ سیاه است می تواند بهترین خاک باشد. همین طور خاک آوار که مخلوطی از کود حیوانی پوسیده و خاک برگ است خاک مناسبی است که سه عامل مهم حرارت ، رطوبت و هوای مساعد را در خود داراست.

کشاورزی‌ خانگی ، صرفه اقتصادی

سبزیجات از کالری پایین بر خوردار و فاقد کلسترول هستند ؛ همچنین دارای میزان پایین سدیم و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی هستند و سبزیجاتی که از خانواده کلم و خردل هستند از ارزش سلامت بالایی برخودار و دارای مواد فیبردار هستند.

در مجموع می توان نتیجه گرفت که نیاز زندگی امروز این است که به دلیل کمبود خانه های ویلایی و زندگی بیشتر مردم در آپارتمانها به خاطر سلامت خود ، خانواده و نشاط بخشیدن به روح و روانمان از کشاورزی خانگی استفاده کنیم‌ چرا که‌‌ در کشاورزی خانگی دیگر نیاز به کودهای شیمیایی نیست و چیزی را که در خانه پرورش می دهیم سالم تر است.

 

نسل خورشید / اعظم علی پور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + نه =