خانه اجتماعی گل یادآورنوزایی و حیات دوباره طبیعت

گل یادآورنوزایی و حیات دوباره طبیعت

لزوم رشد۵برابری سرانه گل برای هرشهروند 

مدیرعامل بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران عنوان کرد در آغاز دهه ۹۰ سرانه شاخه گل برای هر نفر ده شاخه بود که باید این میزان حداقل ۵ برابر رشد کند.

به گزارش نسل خورشید|اعظم علی پور: علی محمد مختاری در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه تهران با بیان اینکه گل در فرهنگ ایرانیان جایگاه ممتازی دارد، گفت: گل یادآور نوزایی و حیات دوباره طبیعت است و در ادبیات فارسی نیز حضور پر رنگ دارد.

وی به نقش گل در بهبود کیفیت زندگی اشاره و اظهارکرد: تحقیقات نشان می‌دهد کاشت و نگه داری از گل منجر به مقابله با افسردگی و ایجاد نشاط و شادابی در زندگی بشر می‌شود. استفاده از گل در اماکن عمومی می‌تواند، علاوه بر افزایش زیبایی شهر، به توسعه صنعت گل و گیاه کمک کند.

مدیرعامل بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در خصوص اینکه در زمینه سرانه مصرف گل در کشور آمار دقیقی نداریم، ادامه داد: در آغاز دهه ۹۰ سرانه گل، ده شاخه گل برای هر نفر بود که باید این میزان حداقل ۵ برابر رشد کند. صنعت گل و گیاه ظرفیت بالایی برای اشتغال دارد و باتوجه به همسایه‌های پر مصرف برای گل، می‌توانیم بازار صادراتی خوبی را در این زمینه ایجاد کنیم.

مختاری با بیان اینکه ما از نظر تنوع گیاهی در جهان حرفی برای گفتن داریم، یادآور شد: البته در زمینه گل و گیاه حدود ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار صادرات داریم که این میزان بسیار کم است که باید این را تقویت کنیم که این موضوع نیاز به کارکردن روی بسته بندی و حمل و نقل گل دارد.

وی درباره نمایشگاه هفدهم گل و گیاه تهران نیز گفت: این نمایشگاه با ۲۹۰ تولیدکننده و مؤسسه تولیدی داخلی و نیز از کشورهای مختلف پذیرای میهمانان است.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به اینکه بسیاری از محصولات این نمایشگاه قابل رقابت با نمونه‌های خارجی بوده و امکان تولید صنعتی آن فراهم است، خاطرنشان کرد: امیدوارم این صنعت در آینده معادلات اقتصاد تک محصولی را به هم بزند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =